• DZIEŃ ZIEMI

•         W dniu 22 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych „Biedronki” i „Pszczółki” obchodziły Dzień Ziemi. Każdy przedszkolak jest mieszkańcem Ziemi, marzy o cudownej przyszłości na czystej, błękitnej planecie.

Podczas zajęć o tematyce ekologicznej dzieliliśmy się własnymi doświadczeniami na temat naszego środowiska i dostrzegliśmy  wiele  zagrożeń płynących z konsumpcyjnego stylu życia. Aby zaradzić tym problemom, zwróciliśmy się do  Ekosupermena, który zainspirował nas do szukania ciekawych rozwiązań ekologicznych ukierunkowanych na oszczędzanie wody, energii, odzysk.

„Myślę, więc nie śmiecę” -  poznawaliśmy sposoby segregacji śmieci oraz etapy i efekty recyklingu. Szczególnie zaciekawił nas  pomysł na poszukiwanie nowego zastosowania dla nieużytków podczas wykonywania prac plastycznych „Coś z niczego”.

Wszyscy z entuzjazmem braliśmy udział w aktywnościach związanych z dbaniem o naszą planetę.

• SZKOLNY KONKURS "JESTEM BEZPIECZNY"

•       Dnia 15 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs - Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym „Jestem bezpieczny”. W konkursie udział wzięli uczniowie z klas V – VIII. Konkurs miał formę testu pisemnego dotyczącego ogólnej wiedzy z zakresu ruchu drogowego.                                                                                         Celem konkursu było działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez:

- propagowanie treści nauczania zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego;

- popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego;

- inspirowanie uczniów do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym;

- popularyzowanie roweru jako środka transportu.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Maja Karwowska kl. V

II miejsce – Dominik Niewęgłowski kl. VIII

III miejsce – Paweł Siwiak kl. VIII

Organizatorem konkursu była pani Iwona Tchórzewska.

• "DZIKI ZACHÓD"- SPEKTAKL DLA DZIECI

•     W dniu 5 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-VI mieli okazję wziąć udział w spektaklu interaktywnym pt.”Dziki Zachód” przedstawionym przez grupę „Krak – Art” z Krakowa.

Widzowie poznali wesołe perypetie bajkowych bohaterów – Kowboja, Indianki oraz  dowiedzieli się, jak należy przygotować się do dalekich podróży. Spektakl umożliwił uczniom i przedszkolakom udział w niektórych scenach m.in. poprzez wykonanie rysopisu postaci, strzelanie  z łuku, zabawy: dźwiękonaśladowczą oraz muzyczną. Przedstawienie miało charkater profilaktyczny oraz  dostarczyło młodym widzom mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń.