• WYCIECZKA KLASY VIII DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ

•                17 lutego 2023 r. uczniowie klasy VIII wraz z opiekunem Panią Beatą Świderską- Jaroć uczestniczyli w wycieczce do Jednostki Wojskowej w Roskoszy.

Głównym celem wyjazdu było  zwiedzenie posterunku radiolokacyjnego oraz realizacja założeń nowej podstawy programowej z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa.

Uczniowie zostali zapoznani z zasadami działania i zasięgiem radaru radiolokacyjnego. Dowódca posterunku omówił specyfikę pracy w zawodzie żołnierza. Przedstawił szkoły ponadpodstawowe o profilu wojskowym oraz uczelnie wojskowe w Polsce.

Nasi ósmoklasiści zostali  przeszkoleni w zakresie  bezpiecznego obchodzenia się z bronią oraz  przyjmowaniem pozycji do oddawania strzału z broni laserowej. Ta część wycieczki była dla nich niewątpliwą atrakcją.  Uczniowie wzięli też udział w pokazie musztry wojskowej.

Wyjazd był cenną lekcją z zakresu doradztwa zawodowego oraz edukacji dla bezpieczeństwa.

• "KOCHAMY WAS CAŁYM SERCEM"- DZIEŃ BABCI I DZIADKA

•         Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób. Są to święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości. Laurka, ręcznie zrobiony upominek, piosenka, wierszyk- na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, żeby był to prezent od serca, bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie.

14 lutego 2023 r.  dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszkówny w Celinach przygotowały program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ten szczególny dzień Walentynek był dobrą okazją do spotkania. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Duma rozpierała serca babć i dziadków, że mają tak utalentowane wnuczęta.

Po części artystycznej, obecna na uroczystości pani dyrektor Agnieszka Izdebska podziękowała małym artystom za przygotowanie uroczystości, jak również złożyła serdeczne życzenia zaproszonym gościom. Szczególne słowa podziękowania skierowała do nauczycieli: Agnieszki Mikołajczuk, Janiny Celińskiej- Walendowicz, Renaty Czajki, Urszuli Goławskiej, Beaty Marczak oraz Marka Kisiela. Pani Dyrektor bardzo gorąco podziękowała rodzicom za zorganizowanie przyjęcia oraz Ochotniczej Straży Pożarnej i Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Celin za współpracę ze szkołą.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień, który ukazał nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

• SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

•              3 lutego 2023 roku uczniowie klasy II zwiedzili Galerię Malarstwa Polskiego XIX-XX Wieku w Muzeum Narodowym w Lublinie.  Wycieczka do Lublina  to nagroda za zwycięstwo Wojciecha Turskiego w ogólnopolskim konkursie plastycznym.

W bogatej kolekcji obrazów uczniowie zobaczyli prace wybitnych polskich artystów m. in.  Stanisława Wyspiańskiego, Wojciecha Kossaka, Aleksandra Gierymskiego  oraz  różne gatunki malarskie takie jak: portret, martwa natura, pejzaż, malarstwo religijne, malarstwo historyczne, abstrakcja. Największy podziw wzbudził wielkoformatowy obraz Jana Matejki Unia lubelska.

Wizyta w muzeum była okazją do ułożenia z klocków obrazu Nasturcje Stanisława Wyspiańskiego oraz do  poznania najważniejszych pojęć związanych z muzealnictwem, takich jak: eksponat, wystawa, kolekcja.

Kolejnym punktem wycieczki były zabawy i różne  atrakcje  w Centrum Rozrywki dla Dzieci Koziołek.

Wyjazd do Lublina to dzień pełen wrażeń, radości i relaksu.

Kierownikiem wycieczki była Pani  Urszula Goławska a opiekę nad dziećmi sprawowała Pani Anna Bielska.

• BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE 2022

• Uczniowie z klasy  VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszkówny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON w Twojej Szkole 2022 upamiętniającej 78. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i pielęgnującej pamięć o uczestnikach tego wydarzenia.

Organizacja tematycznych zajęć oraz wpisy na portalu www.dumnizpowstańców.pl to dołożenie cegiełki do budowania narodowej świadomości o ludziach, którzy poświęcili swoją młodość, nierzadko również zdrowie i życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju.

Koordynatorem akcji była Pani Agnieszka Izdebska.