• "CHOINKA" W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CELINACH

•            14 stycznia 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Heleny Mniszkówny w Celinach odbył się bal karnawałowy potocznie nazywany „Choinką”.

Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Przepiękna dekoracja  oraz rozświetlona choinka przyczyniły się do  wprowadzenia odpowiedniej, odświętnej atmosfery. Nastrojowy wygląd zachęcił do wspólnej zabawy, do której uroczyście zaprosił prowadzący imprezę  DJ i pani dyrektor szkoły Agnieszka Izdebska.

Zgodnie z polską tradycją bal rozpoczął się polonezem. Zatańczyli  go uczniowie z klasy ósmej                 i siódmej.

Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie!  Dla najmłodszych panie z oddziałów przedszkolnych: Janina Celińska- Walendowicz,  Beata Marczak oraz Agnieszka Mikołajczuk  przygotowały gry    i zabawy.

Rodzice zadbali o to aby w każdej klasie był słodki poczęstunek. Rada Rodziców przygotowała również balony dla dzieci.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa  się udała, Dyrekcji, Nauczycielom, Radzie Rodziców i Uczniom– serdecznie dziękujemy!

• WIGILIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM "BIEDRONKI"

• „Wigilia to przepiękny czas,
              Bożonarodzeniowy czas,
              gdy siedzimy wszyscy w kole
              i mamy bliskich przy stole (…).”

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia zakończyła w naszym oddziale przedszkolnym wspólna wigilia, która odbyła się w dniu 22 grudnia.

Przedszkolaki  obejrzały Jasełka przygotowane przez koleżanki i kolegów ze starszych klas naszej szkoły.

Po części artystycznej była okazja, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie kolędować przy pięknie przystrojonej choince.

Potem wszyscy wspólnie zasiedli do stołu aby skosztować smakołyków przygotowanych przez rodziców.

Takie podniosłe chwile utrwalają wśród dzieci znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych.  Są miłym wstępem do przeżywania świąt w domach rodzinnych. Ten piękny dzień przyczynił się także do wzmocnienia bliskich i serdecznych relacji.