• OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

• Dnia 26.04.2022r. w Szkole Podstawowej w Świdrach odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym do uczniów szkół podstawowych. Celem Turnieju były działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.Turniej składał się z kilku etapów: części teoretycznej, gdzie uczniowie zmagali się z pytaniami testowymi, części praktycznej z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz części praktycznej z jazdy na rowerach po miasteczku rowerowym oraz tor sprawnościowy.  Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów z klasy V: Zuzanna Celińska, Zuzanna Sulej, Maciej Kurowski oraz Michał  Celiński.  Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w rozgrywkach drużynowych, a Maciej Kurowski uzyskał I miejsce w rozgrywkach indywidualnych.

Gratulujemy i zachęcamy do dalszego udziału w konkursach.

Iwona Tchórzewska

Doc20220428083209.pdf

• DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU

• Dnia 22 kwietnia dzieci z Przedszkola obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Z okazji tego ważnego święta odbyły się zajęcia, na których dzieci poznały pomniejszony model ziemi – globus. Miały także okazję porozmawiać o tym co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci oraz wzięły udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”, a na koniec wykonały piękną pracę plastyczną- „Ptaka cudaka z recyklingu”.

• POKAŻ, ŻE JESTEŚ PRZECIW HEJTOWI W SIECI

• Pokaż, że jesteś przeciw hejtowi w sieci. Załóż pomarańczową sznurówkę!

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Fundacji Orange ,,Jest nas więcej, przeciwko hejtowi w sieci’’.  Jej symbolem są pomarańczowe sznurówki, które uczniowie klasy VIII  otrzymali po przeprowadzonych zajęciach w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie. Niestety obecnie nienawiść w sieci jest nieodłączną częścią Internetu. Zakładając sznurówkę, uczestnicy warsztatów pokazali, że są przeciwko hejtowi w sieci.

Więcej informacji na stronie https://jestnaswiecej.pl/

• DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

• 13 kwietnia 2022r.  w naszej szkole został uczczony jako Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Honorując pamięć o wojennej zbrodni, jednej z największych tragedii w dziejach XX wieku dokonanej na narodzie polskim, uczniowie klas V- VIII na lekcji historii w sposób szczególny  zaznajomili się z historią zagłady przedstawicieli elit kraju: żołnierzy, lekarzy, pisarzy, prawników, policjantów, pracowników korpusu ochrony pogranicza, duchownych, społeczników, artystów – ofiar ludobójstwa.                                                             Mord katyński był jednym z najtragiczniejszych wydarzeń w historii naszej ojczyzny.                           W dniu 3 kwietnia 1940 roku NKWD rozpoczęło likwidację obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie. Wiosną 1940 roku około 22 000 obywateli
              Polski, w tym ponad 10 tys. oficerów wojska i policji, a także funkcjonariuszy Straży Więziennej, na mocy decyzji najwyższych władz ZSRR uznanych zostało za „wrogów władzy sowieckiej” i zamordowanych strzałami w tył głowy przez radziecką policję polityczna NKWD.

Celem edukacji realizowanej w ramach lekcji historii było kształtowanie wrażliwości historycznej młodego pokolenia, a także ocalenie od niepamięci prawdy o zbrodni katyńskiej.

Zapraszamy do tego, aby odbyć wirtualny spacer po polskim cmentarzu w Katyniu i zapalić symboliczną świecę w 82 rocznicę zbrodni;

• POKAZ HISTORYCZNY GRUPY ARTYSTYCZNEJ REKONSTRUKTO

• Dnia 08.04.2022 r. gościliśmy w naszej szkole Grupę Artystyczną ,,Rekonstrukto’’ z programem edukacyjnym, który przybliżył nam życie rycerzy w czasach średniowiecza. Uczniowie mieli okazję zobaczyć; prezentację obyczajów i kulturę epoki, zapierający dech w piersiach pojedynek, narzędzia tortur, gry i zabawy, kolekcję broni i rekwizytów. Po przedstawieniu chętni uczniowie mogli zmierzyć się w „walce” z rycerzami oraz przyjrzeć się dokładnie rycerskiemu wyposażeniu.

Taka podróż w czasie, do odległego średniowiecza okazała się ciekawą lekcją historii.

• WARSZTATY WIELKANOCNE KLASA IV

• 8 kwietnia b.r. uczniowie klasy IV wzięli udział w warsztatach wielkanocnych, na których uczyli się wykonywania świątecznej palmy. Wszyscy bardzo starali się, aby wykonać oryginalne palmy.

Wychowawczyni

Beata Świderska-Jaroć

• ZWYCIĘSTWO I AWANS W KONKURSIE OTWP

•  28 marca 2022r. w naszej szkole został przeprowadzony szkolny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczestnicy startowali w dwóch  kategoriach wiekowych. Czworo najlepszych uczniów w każdej z dwóch grup wiekowych (klasy I-VI oraz VII-VIII)  zakwalifikowało się do udziału w etapie gminnym.

Maja Karwowska klasa III

Aleksandra Turska klasa III

Maja Karwowska klasa VII

Dominik Niewęgłowski klasa VI

07 kwietnia 2022r. odbyły  się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Spośród uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Trzebieszów wybrano najlepszych, którzy walczyli o zwycięstwo i awans do etapu powiatowego.

Miło nam poinformować , że z naszej szkoły do etapu powiatowego zakwalifikowały się dwie uczennice:

Maja Karwowska klasa III  -  I miejsce

Aleksandra Turska klasa III  - III miejsce w kategorii

Gratulujemy i trzymamy kciuki w następnym etapie.

Doc20220407130246.pdf

Doc20220407130325.pdf