W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole rozpoczął działalność Szkolny Klub Europejski. Należą do niego uczniowie klasy VIII. Opiekę nad klubem sprawuje pani Małgorzata Gontarczyk. Celem działalności klubu jest szerzenie wiedzy na temat Unii Europejskiej i kształtowanie postaw proeuropejskich wśród społeczności szkolnej. Z okazji „20-lecia Polski w Unii Europejskiej” członkowie klubu zaprezentowali w szkole materiały dotyczące działalności Unii Europejskiej oraz państw, które wraz z Polską przystąpiły do Unii.
Dnia 1 maja w całej Polsce obchodziliśmy rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Była to niezwykle ważna data dla naszego kraju, gdyż otworzyła nam się droga do współpracy i integracji
z innymi państwami europejskimi. W dniu 1 maja 2004 r. do Unii Europejskiej dołączyło dziesięć nowych państw członkowskich: Czechy, Estonia, Cypr, Łotwa, Litwa, Węgry, Malta, Polska, Słowacja i Słowenia. Było to największe pojedyncze rozszerzenie zarówno pod względem ludności, jak i przystępujących krajów. Wskutek tego przystąpienia we wspólnej przestrzeni prawnej Unii znalazły się państwa o różnorodnej historii, kulturze prawnej i tradycji. Biorąc pod uwagę z jednej strony stopień integracji, jaki Unia osiągnęła do 2004 r., oraz z drugiej strony różnorodność, jaką cechowało się dziesięć nowych państw członkowskich, nie da się przecenić znaczenia tej chwili. Unia Europejska rozpostarła swoje wartości i zasady na obszary Europy o szczególnie złożonej historii. Dziesięć nowych państw członkowskich przystąpiło do Unii z niezwykłą determinacją i nadzieją na zapewnienie wolności, sprawiedliwości i dobrobytu, aczkolwiek determinacja ta została skonfrontowana z istotnymi wyzwaniami.
Wejście Polski do Unii Europejskiej było nie tylko korzystne dla Polski, ale również dla młodzieży, która ma dzięki temu wiele możliwości rozwoju w różnych dziedzinach.