
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
WIOSENNA SESJA ZDJĘCIOWA PRZEDSZKOLAKÓW
- 19
W dniu 25 marca 2024 r. naszą szkołę odwiedziła Pani Karolina Barc z Nadleśnictwa Łuków. Jej wizyta wraz z towarzyszącym jej Borsukiem Luckiem przyczyniła się do wykonania wielu zdjęć przedszkolaków.
Zapraszamy do obejrzenia !
ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z NADLEŚNICTWEM ŁUKÓW
- 46
„Naplotkowała sosna, że już się zbliża wiosna...”
Dzieci z grup przedszkolnych miały okazję przekonać się, że wiosna „przyszła pieszo” i przywiodła za sobą różne gatunki roślin i wybudzone ze snu zimowego zwierzęta.
W dniu dzisiejszym, tj. 25 marca 2024 r. odwiedziła nas Pani Karolina Barc - leśnik z Nadleśnictwa w Łukowie, która, w towarzystwie borsuka – Lucka, opowiedziała dzieciom o tym, jak należy zachowywać się w lesie - naturalnym domu wielu gatunków roślin i zwierząt oraz opowiedziała o swoim zawodzie w ramach realizacji doradztwa zawodowego w naszej szkole.
W polskich lasach coraz częściej widziane są duże drapieżniki: wilki, dziki, niedźwiedzie. Zwierzęta same z siebie nie są agresywne wobec ludzi. Niebezpieczne stają się w sytuacjach, kiedy same poczują zagrożenie. Dlatego dostrzegłszy je, lepiej obserwować z oddali, zachowując odpowiedni dystans i spokój.
Podczas zajęć rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy ślady zwierząt, były także zabawy naśladowcze. Wizyta Pani leśnik była wspaniałą okazją do budowania dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym.
Pani Karolina zachęcała dzieci do nauki oraz wybierania w przyszłości zawodu leśnika, który jest ważny dla zachowania przyrody.
DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI
- 36
ŚWIĘTO SZKOŁY
- 107
GÓRA GROSZA
Góra Grosza to inicjatywa, która odbywa się w wielu polskich szkołach. Od listopada 2023r. do końca lutego 2024r. w naszej szkole organizowana była zbiórka monet. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.
Zbiórka przeprowadzana była w każdej klasie oraz w oddziałach przedszkolnych. Zebrano kwotę 361zł 11 gr. Najwięcej monet przyniesiono w przedszkolu, kl. III i kl. II. Pakowaniem groszy i wysyłką zajmował się Samorząd Uczniowski wraz z p. Iwoną Tchórzewską.
WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW
- 86
20 marca 2024 r. przedszkolaki z grupy „Pszczółek ” i „Biedronek” wybrały się na wycieczkę do sali zabaw „Arkabos” w Łukowie. Na miejscu znajdowały się różne atrakcje takie jak: zjeżdżalnie, trampoliny oraz baseny z kulkami. Dzieci świetnie się bawiły i miło spędziły czas. Ten dzień był pełen wrażeń i niezapomnianych wspomnień.
Kierownikiem wycieczki była pani Izabela Wróbel a opiekę nad dziećmi sprawowały również pani Izabela Zabłocka, pani psycholog Justyna Satner oraz pani pedagog Agnieszka Rola. W opiece nad dzieci pomagały również mamy z grupy „Biedronek” pani Agnieszka Krasuska oraz Katarzyna Oklińska. Natomiast z grupy „Pszczółek” pani Kinga Karwowska i pani Sylwia Zarzycka.
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
- 17
Szkolny Konkurs Recytatorski Wiosna w poezji
Już w powietrzu wiosnę słyszę…
Czy ty też?
Serce patrzy w me zacisze…
Czy ty wiesz?
Świat wiośnieje, w słońcu cały,
W świtach zórz…
Wróble się rozświergotały:
„Cóż, to już?”J. Tuwim Już w powietrzu wiosnę słyszę
Dnia 18 marca w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski po hasłem Wiosna w poezji dla uczniów klas IV-VIII. W konkursie brało udział 10 uczniów, którzy recytowali wiersze o tematyce wiosennej. Celem konkursu była popularyzacja literatury poprzez piękno słowa mówionego oraz rozbudzenie poczucia estetyki i wrażliwości dzieci i młodzieży. Zadaniem uczestników była recytacja wybranego wiersza zgodnie z tematem konkursu. Jury oceniało m. in. dobór repertuaru, interpretację głosową, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny występu. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce – Natalia Kowieska klasa IV, Alicja Karwowska klasa VI
II miejsce – Zuzanna Oknińska klasa VIII
III miejsce – Kornelia Goławska klasa IV
Wyróżnienia
Kinga Karwowska klasa IV
Maja Karwowska klasa V
Aleksandra Turska klasa V
Maja Mościcka klasa VI
Zuzanna Sulej klasa VII
Dominik Niewęgłowski klasa VIII
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorami były Panie: Małgorzata Gontarczyk, Renata Czajka, Izabela Wróbel.
KONCERT ZESPOŁU LIMBOS
- 40
15 marca 2024 r. gościliśmy w naszej szkole Grupę Muzyczną Limbos z koncertem ,,Wiosenne barwy muzyki”.
Zespół "LIMBOS" koncertuje na terenie całego kraju od 1984 roku. Artyści to profesjonalni muzycy – instrumentaliści oddani są muzyce z wielką pasją.
Grupa LIMBOS prezentuje utwory pod cyklicznym hasłem: "Tematy Muzyczne Których Słucha Świat".
Koncert został podzielony na dwie części: instrumentalną i wokalno- instrumentalną. Dzieci i młodzież mogły aktywnie uczestniczyć w słuchaniu muzyki poważnej i popularnej.
Słuchanie muzyki granej „na żywo” jest niezwykłą lekcją edukacji muzycznej. Warto podkreślić, że koncert nie jest ściśle związany z filharmonią i orkiestrą symfoniczną. Miejscem koncertu może być szkoła, kościół, stadion, dom kultury, pałac, kawiarnia. O koncercie mówimy także w przypadku wykonań muzyki w ramach życia prywatnego.
Muzyka ma ogromne działanie pedagogiczne i wpływa na sferę poznawczą. W połączeniu z ruchem, np. klaskaniem czy marszem, pobudza do myślenia i ułatwia zapamiętywanie nowych informacji.
Obcowanie z instrumentami oraz z artystami kształtuje wrażenia i upodobania estetyczne. Pobudza to wrażliwość, wzbogaca także wyobraźnię i rozwija zdolność empatii.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA
12 marca w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia. Przystąpiło do niego 21 uczniów z klas IV-VIII w następujących kategoriach:
Poziom 2Kl.IV - 5 uczniów,
kl.V - 3 uczniów,
kl.VI - 4 uczniów,
Poziom 3
Kl.VII - 7 uczniów,
Kl.VIII - 2 uczniów.
Konkurs polegał na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na 26 pytań testowych. Do udziału w konkursie nie jest wymagane żadne szczególne przygotowanie matematyczne. Wystarczą jedynie umiejętności rozwiązywania zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Ciekawa formuła zadań konkursowych umożliwia trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce czy fizyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów.Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów.
Szkolnymi koordynatorami konkursu były Panie Bożena Krasuska i Iwona Tchórzewska.
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”- ETAP GMINNY
- 17
12 marca 2024 r odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Wzięło w nim udział 15 uczestników wyłonionych spośród 48 biorących udział w eliminacjach środowiskowych.
Szkołę Podstawową im. Heleny Mniszkówny reprezentowali: Aleksandra Turska z klasy V oraz Wojciech Turski z klasy III. Opiekunem naszych uczestników była Pani pedagog Agnieszka Rola.
W przygotowaniach eliminacji środowiskowych jak i gminnych czynny udział wzięły cztery Szkoły Podstawowe: z Celin, Mikłus, Szaniaw-Matys, Jakusz oraz dwa Zespoły Szkolno-Przedszkolne z Dębowicy oraz Trzebieszowa Drugiego jak i członkowie jednostek OSP z terenu gminy Trzebieszów.
Głównym celem turnieju było popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Uczestnicy w trakcie przygotowania zapoznali się z przepisami przeciwpożarowymi, techniką pożarniczą, organizacją ochrony przeciwpożarowej, a także historią i tradycjami ruchu strażackiego.
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. Laureaci natomiast uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami.
WYCIECZKA DO SIEDLEC
- 71
8 marca 2024 roku, w ramach obchodów Święta Dziewczynek uczniowie klas I-IV wyjechali na wycieczkę do Siedlec.
Pierwszym punktem programu wycieczki był seans w Kinie Helios. Uczniowie klas I-III obejrzeli film „Kung Fu Panda 4” ,natomiast uczniowie klasy IV „Emma i czarny jaguar”. Wybrane filmy rozwijały wrażliwość, pobudzały wyobraźnię, a duży ekran i niezwykła kinowa atmosfera były świetną rozrywką.
Następnie uczniowie spędzali czas w Sali Zabaw Młynek, w której były różne atrakcje: zjeżdżalnie tubowe, proste i spiralne, karuzela, basen z piłeczkami, trampolina, wystrzałowe armatki pneumatyczne, piłkarzyki, automaty do gier i zabaw.
Oprócz zabawy dzieci wzięły udział w warsztatach manualnych, podczas których dziewczynki samodzielnie wykonały – sole kąpielowe, a chłopcy - kosmos w słoiku.
W radosnej atmosferze wszyscy razem, bezpiecznie bawili się i spędzali czas.
Kierownikiem wycieczki była p. Urszula Goławska, a opiekę nad uczniami sprawowały: p. Renata Czajka, p. Małgorzata Gontarczyk i p. Janina Celińska-Walendowicz.
DZIEŃ KOBIET
- 19
"Piękna kobieta podoba się oczom,
dobra kobieta – sercu.
Pierwsza jest klejnotem,
druga – skarbem."
(Napoleon Bonaparte)
8 Marca… Data jak każda inna… Na pewno…ALE NIE W NASZEJ SZKOLE…
Dzień Kobiet w Szkole Podstawowej im. Heleny Mniszkówny w Celinach świętowaliśmy już 7 marca. Tego dnia odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów z klasy VII pod kierunkiem Pana Wojciecha Dobrowolskiego. Dekoracje na tę uroczystość wykonała Pani psycholog- Justyna Satner.
Chłopcy obdarowali wszystkie dziewczęta i Panie słodyczami.
Do życzeń dołączyli się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy również przygotowali słodki poczęstunek i obdarowali koleżanki i Panie nauczycielki.
Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Izdebska. Podziękowała organizatorom oraz złożyła życzenia wszystkim uczennicom i nauczycielkom.
Z okazji tego szczególnego dnia
chcielibyśmy Wam życzyć
wszystkiego najlepszego,
spełnienia wszystkich marzeń,
równie tych malutkich,
jak i troszkę większych.
Pamiętajcie, że świat bez kobiet
nie miałby sensu…
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"
- 11
Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gminie Trzebieszów odbyły się 1 marca 2024roku w Trzebieszowie na cmentarzu przy grobach: ostatniego Żołnierza Wyklętego ppor. Antoniego Dołęgi i żołnierzy Armii Krajowej, a następnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzebieszowie Drugim i były wyrazem hołdu i pamięci dla polskich żołnierzy podziemia antykomunistycznego za świadectwo męstwa, niezłomną postawę i walkę aż po ofiarę życia w obronie wartości jaką była niepodległość Polski. Wielu z nich poległo z bronią w ręku, innych zamęczono w więzieniach ciągłymi przesłuchaniami i torturami, a jeszcze innych po niesprawiedliwych procesach, skazano na śmierć i zapomnienie w bezimiennych grobach.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą na cmentarzu parafialnym pod przewodnictwem ks. Radosława Pietruczuka w intencji tych wszystkich, którzy walczyli o wolną Polskę. W nabożeństwie wzięły udział poczty sztandarowe ŚZŻAK koło Trzebieszów i koło Łuków, Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Trzebieszów, a także szkoły gminy Trzebieszów. Następnie przy grobach żołnierzy Armii Krajowej oraz ostatniego Żołnierza Wyklętego ppor. Antoniego Dołęgi złożono kwiaty oraz zapalono znicze.
Na uroczystości Szkołę Podstawową im. Heleny Mniszkówny w Celinach reprezentowała Pani Dyrektor Agnieszka Izdebska oraz Poczet Sztandarowy w składzie: Zuzanna Karwowska, Zuzanna Oknińska oraz Piotr Borkowski wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego Panią Iwoną Tchórzewską.
WARSZTATY ENERGII ODNAWIALNEJ
- 42
Warsztaty dla dzieci z klas I-IV oraz oddziałów przedszkolnych o energii odnawialnej, które odbyły się 1 marca 2024 r. były doskonałą okazją do edukacji najmłodszych na temat zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Podczas tych zajęć dzieci mogły eksperymentować z różnymi źródłami energii odnawialnej, takimi jak panele słoneczne czy małe wiatraki, co pomogło im zrozumieć, jak działają ekologiczne technologie.
Dzięki udziałowi w takich warsztatach, dzieci uczą się, dlaczego energia odnawialna jest ważna dla naszej planety i jakie korzyści niesie ze sobą. To edukacyjne doświadczenie inspiruje dzieci do dbania o środowisko naturalne i daje im nadzieję na przyszłość opartą na ekologicznych rozwiązaniach energetycznych. Warsztaty te mogą być pierwszym krokiem w kierunku zrozumienia i promowania zrównoważonego stylu życia.
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”- ELIMINACJE ŚRODOWISKOWE
- 28
Dnia 28 lutego 2024r. w Szkole Podstawowej im. Heleny Mniszkówny w Celinach odbyły się eliminacje środowiskowe (szkolne) Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W eliminacjach wzięło udział 23 uczniów w dwóch grupach wiekowych : klasy I – IV oraz klasy V – VIII. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie :
- Jacek Siestrzewitowski– OSP Celiny – przewodniczący
- Konrad Świerczewski – OSP Celiny– sekretarz
- Nikola Wysokińska– OSP Celiny – członek komisji
- Tomasz Turski – OSP Gołowierzchy – członek komisji
- Agnieszka Izdebska – Dyrektor Szkoły w Celinach - członek komisji
- Agnieszka Rola – pedagog szkolny – członek komisji
Najlepsze wyniki w szkole uzyskali:
- w I grupie wiekowej: Wojciech Turski uczeń klasy III
Maciej Wysokiński uczeń klasy III
Alicja Kowieska uczennica klasy IV
- w II grupie wiekowej: Aleksandra Turska uczennica klasy V
Maja Karwowska uczennica klasy V
Zuzanna Celińska uczennica klasy VII
Wojciech Turski i Aleksandra Turska będą reprezentować szkołę w eliminacjach gminnych.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem członków komisji.
Dziękujemy za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły w Celinach.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
- 7
Tydzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to ustanowione przez UNESCO coroczne święto obchodzone 21 lutego. Święto ma służyć promocji języka ojczystego. Dlatego w dniach 21-27 lutego nasza szkoła celebrowała Tydzień Języka Ojczystego. Na lekcjach języka polskiego były prezentowane ciekawostki związane z naszym językiem, uczniowie wykonywali ćwiczenia ortograficzne, brali udział w grach i zabawach związanych z szeroko rozumianą poprawnością językową oraz czytali wierszowane łamijęzyki. Ponadto odbyły się następujące konkursy: Szkolny Konkurs Kaligraficzny, Szkolny Konkurs Ortograficzny oraz Konkurs plastyczno - literacki Ilustracja do ulubionej lektury.
Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:
Szkolny Konkurs Kaligraficzny kl. I-IV
Wyróżnienia
Julia Borkowska klasa I
Filip Celiński klasa I
Lena Izdebska klasa II
Lena Mościcka klasa II
Lena Karwowska klasa III
Michalina Matejek klasa III
Marcel Bartczak klasa III
Szkolny Konkurs Ortograficzny kl. II-IV
I miejsce - Maja Wysokińska klasa II
II miejsce - Hanna Balak Lena Karwowska klasa III
III miejsce - Kornelia Goławska Alicja Kowieska klasa IV
Konkurs plastyczno-literacki Ilustracja do ulubionej lektury kl. VII-VIII
I miejsce - Maja Krasuska klasa VII, Oliwia Dziewulska klasa VII, Zuzanna Oknińska klasa VIII
II miejsce - Zuzanna Sulej klasa VII, Zuzanna Celińska klasa VII, Zuzanna Karwowska klasa VIII
III miejsce - Maja Mościcka klasa VI
Wszystkim uczestnikom i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Tydzień Języka Ojczystego okazał się wartościową inicjatywą, zaangażował wielu uczniów do działania, pogłębił refleksję i umiejętności językowe.
Organizatorami były Panie Małgorzata Gontarczyk, Renata Czajka, Izabela Wróbel.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
- 45
20 lutego 2024 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że książki będą kochać, szanować i często wypożyczać.
Zanim jednak nastąpiła ta uroczysta chwila, uczniowie klasy II zaprezentowali inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Zgromadzone dzieci włączyły się do zabawy podczas czytania wierszy ”Pomidor „ i „Katar”. Trzecioklasiści przeczytali „ Prośby książki” oraz wiersz o zaletach czytania. Uczniowie klasy I również przygotowali krótką część artystyczną.
Nadszedł czas na uroczyste ślubowanie. Pasowania na czytelnika dokonała pani dyrektor Agnieszka Izdebska. Życzyła młodym czytelnikom wytrwałości i radości w przeżywaniu przygody, jaką jest czytanie książek. Na pamiątkę tego wydarzenia nowo pasowani czytelnicy otrzymali dyplomy i książki.
Uroczystość przygotowały panie: Renata Czajka, Janina Celińska –Walendowicz, Urszula Goławska.
AKADEMIA EDUKACYJNA - KINO SFERYCZNE
Uczymy się poprzez obraz i dźwięk!
5314 lutego 2024 r. w naszej szkole gościliśmy Akademię Edukacyjną- Kino Sferyczne.
Projekcja polegała na wyświetlaniu filmu wewnątrz kopuły w technologii 360°.
Mieliśmy zaszczyt zaprosić dzieci do skorzystania z nowoczesnego mobilnego kina sferycznego. Było to wyjątkowe doświadczenie kinowe, które zapewniło niezapomniane chwile pełne emocji, przygody i wrażeń. Dzieci przeniosły się do niesamowitego wodnego świata.
W spektaklu połączono doskonałą jakość obrazu i dźwięku z niezwykłą sferą, zapewniającą pełne zanurzenie w filmowej rzeczywistości.Fascynujący film o życiu w oceanie oglądały dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas IV- VIII.
Organizacją seansów zajęła się Pani psycholog Justyna Satner.
PRZEBIEG EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
Informacja dla uczniów i rodziców o warunkach przebiegu egzaminu ósmoklasisty.
Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.
W 2024 r. egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone w wymaganiach egzaminacyjnych dla trzech przedmiotów egzaminacyjnych, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.
Od roku 2025 egzamin ósmoklasisty będzie obejmował wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla klas I–VIII (wymagania ogólne i szczegółowe) oraz znowelizowaną listę lektur.
Do egzaminu ósmoklasisty przystępują:
- uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej
- uczniowie szkół artystycznych realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej – w klasie, której zakres nauczania odpowiada klasie VIII szkoły podstawowej.
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.:
- języka polskiego
- matematyki
- języka obcego nowożytnego.
Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z jednego z następujących języków obcych nowożytnych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
Przebieg egzaminu ósmoklasisty
Egzamin ósmoklasisty odbywa się w maju. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:
- 14 maja 2024 r. godz. 9.00 – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
- 15 maja 2024 r. godz. 9.00– egzamin z matematyki, który trwa 100 minut
- 16 maja 2024 r. godz. 9.00 – egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 90 minut.
Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu z matematyki również linijkę.
Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także wnosić do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych lub korzystać z takich urządzeń w tej sali.
Zadania na egzaminie ósmoklasisty
W arkuszu egzaminacyjnym z każdego przedmiotu znajdą się zarówno zadania zamknięte (tj. takie, w których uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych), jak i zadania otwarte (tj. takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź).
Przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami można znaleźć w informatorach o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów (dostępne są aneksy do tych informatorów obowiązujące w latach szkolnych 2022/2023 oraz 2023/2024), w przykładowych arkuszach egzaminacyjnych, w arkuszach z egzaminów próbnych, w zestawach powtórzeniowych zadań egzaminacyjnych oraz w arkuszach wykorzystanych do przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty w latach 2019–2023.
Wyniki i zaświadczenia
W 2024 r. uczniowie poznają swoje wyniki i otrzymają zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty 3 lipca. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.
Wynik procentowy to odsetek punktów (zaokrąglony do liczby całkowitej), które uczeń zdobył za zadania z danego przedmiotu.
Wyniki egzaminacyjne są ostateczne i nie mogą być podważone na drodze sądowej.
Link:
20220425 E8 Jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym.pdf (cke.gov.pl)
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie