• AKTUALNOŚCI

            • DELEGACJA Z CELIN PODCZAS 77. ROCZNICY AKCJI „MITROPA”

            •     We wtorek  3 października 2023 roku, w Szaniawach Poniatach odbyły się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę akcji „Mitropa”.

                 Zostały one zapoczątkowane  udziałem przedstawicieli ze wszystkich szkół z terenu Gminy Trzebieszów w rajdzie pieszym na trasie Trzebieszów – Szaniawy Poniaty. W rajdzie udział wzięła 10-osobowa grupa uczniów z klasy VII Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszkówny w Celinach pod opieką Pani pedagog Agnieszki Roli.

                  Następnie o godzinie 12.00 w samo południe pod pomnikiem z pamiątkową tablicą, została odprawiona Msza święta polowa. Po Mszy świętej odbył się Apel Poległych oraz uczniowie  z Szaniaw Matys zaprezentowali rys historyczny wydarzenia .

                  W  uroczystości  wzięli udział polscy parlamentarzyści: senator Stanisław Gogacz, poseł Sławomir Skwarek i Krzysztof Głuchowski, przedstawiciele władz samorządowych na szczeblu województwa, powiatu i gminy. Po raz pierwszy uroczystość została zorganizowana we współpracy z samorządami związanymi z Kiełbaskami koło Starej Kornicy gdzie siły partyzanckie zostały rozbite. Obchody zostały uświetnione przez Orkiestrę Wojskową w Siedlcach oraz Kompanię Honorową 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Delegacje władz państwowych i samorządowych oraz organizacji patriotycznych złożyły kwiaty  pod pomnikiem upamiętniającym to wydarzenie.

                 Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szaniawach Matysach przygotowały część artystyczną. Po okolicznościowych przemówieniach wszyscy zostali zaproszeni na polową grochówkę.

                    Szkołę Podstawową w Celinach reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Zuzanna Oknińska, Zuzanna Karwowska oraz Krystian Rola oraz  Pani Agata Kozłowska i pani Dyrektor Agnieszka Izdebska.

                 Nazwa akcji „Mitropa” wzięta została od nazwy wojskowo - dyplomatycznego pociągu radzieckiego kursującego na trasie Moskwa - Warszawa - Berlin. Podczas tej akcji oddział partyzancki w liczbie około 50 żołnierzy AK i WiN pod dowództwem porucznika Tadeusza Marczuka, pseudonim „Kurzawa” przeprowadził akcję rozbrojenia radzieckiego pociągu dyplomatycznego bez rozlewu krwi. Rozbrojono i pozbawiono mundurów ponad 200 żołnierzy Armii Czerwonej, w tym kilku wysoko postawionych generałów i oficerów NKWD, którzy jechali z Moskwy na naradę wojskową do Warszawy. Na Dworcu Wschodnim długo czekano na rosyjską delegację, której wcześniej na bocznicę w Łukowie dowieziono nowe generalskie mundury.

                  Upokorzeni komuniści już 5 października po długim pościgu okrążyli siły por. Marczuka pod Kiełbaskami koło Starej Kornicy. Tam też oddziały partyzanckie zostały rozbite, zaś sam „Kurzawa” został ranny i trafił do komunistycznej niewoli, gdzie był wielokrotnie przesłuchiwany i torturowany przez UB. Zmarł w roku 1972.

               

            • DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE

            •       W poniedziałek 2 października 2023 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uczcili Dzień Chłopaka w naszej szkole.

                  To popularne święto mające zazwyczaj żartobliwy charakter, obchodzone jest z myślą o chłopcach. Dlatego też, cieszy się ono dużą popularnością wśród uczniów. Jednak jak mówi stare porzekadło, mamy tyle lat, na ile się czujemy, a nie na ile wyglądamy, w związku z tym Dzień Chłopaka obchodzony może być także przez tych nieco starszych chłopców. W tym dniu młodzi mężczyźni zostają obdarowani przez koleżanki drobnymi upominkami takimi jak słodycze, breloczki czy inne niewielkie przedmioty o żartobliwym charakterze.

                 Dziewczęta z   Zarządu Samorządu Uczniowskiego  obdarowały z samego rana wszystkich chłopców naszej placówki.

                 Wszystkiego najlepszego !!

            • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W "PSZCZÓŁKACH"

            • „Każdy przedszkolak dobrze wie,

              że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

              od najmłodszego, aż po starszaka,

              wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

               

                20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

              W Szkole Podstawowej im. Heleny Mniszkówny w Celinach w oddziale przedszkolnym "Pszczółki" dzieci wspólnie z Panią wychowawczynią Izabelą Zabłocką wzięły udział w wielu zabawach i atrakcjach.

            • DZIEŃ CHŁOPAKA W "BIEDRONKACH"

            • Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek,
              – Dziś – odpowiedział Prosiaczek.

                 Na to Puchatek:
              – To mój ulubiony dzień. 

                           „Kubuś Puchatek” A. A. Milne

                    Każdy dzień jest niepowtarzalny, a każdy chłopiec i dziewczynka są wyjątkowi. Wszyscy jednak mamy określone role i zadania do wypełnienia w przedszkolu, w domu. Dzień Chłopaka, obchodzony 30 września,  w sposób szczególny przypomina nam  o tym, jak odpowiedzialna i ważna jest rola chłopaka – obrońcy, opiekuna, odważnego wojownika, superbohtera, dżentelmena. 

                    W grupie przedszkolnej „Biedronki” odbyły się z tej okazji gry i zabawy oraz sesja fotograficzna w fotobudce. Wspólne odśpiewanie „Sto lat”,  wręczenie upominków  pozwoliło wszystkim dzieciom  poczuć, że jest to ich „ulubiony dzień”. Na uroczystość przybyła Pani Dyrektor Agnieszka Izdebska oraz Rodzice przedszkolaków, którzy przygotowali pyszny poczęstunek oraz upominki.

              Organizatorem uroczystości była Pani Izabela Wróbel.

               

            • DZIEŃ CHŁOPAKA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

            • "Dziś świętuje chłopak każdy,

              mały, duży – dla mnie ważny.

              Z tej okazji ślę życzenia:

              radości i marzeń spełnienia,

              zdrowia i uśmiechu,

              a po szkole – trochę oddechu."

              Z okazji  Dnia Chłopaka wszystkiego  najlepszego życzą dziewczynki  z oddziałów przedszkolnych!!!

            • DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

            •           28 września 2023r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Głównym organizatorem zabawy był Zarząd Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie na czele z przewodniczącą Zuzanną Sulej przygotowali dekoracje oraz zadbali o dobrą atmosferę spotkania.

                    Opiekę nad młodzieżą sprawowały: Pani Agnieszka Rola- pedagog, Pani Justyna Satner- psycholog oraz Pani Anna Bielska- nauczyciel języka angielskiego.

                    Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września. W 2023 r. ten dzień wypada w sobotę. Dla wielu to okazja do złożenia życzeń i wręczenia drobnych upominków. Dzień ten obchodzony jest często przez dzieci i młodzież w przedszkolach i szkołach. Dziewczynki i dziewczyny mają wtedy okazję do złożenia życzeń czy wręczenia drobnego upominku kolegom z klasy.

                    My też przygotowaliśmy życzenia dla wszystkich naszych chłopców

              "Czy dostajesz szóstki w szkole,

              czy pod ławką jesz babole,

              czy się bawisz na całego,

              ja ci życzę mój kolego,

              wszystkiego o czym każdy marzy

              oraz aby uśmiech stale gościł na Twej twarzy.

              Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka! "

            • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

            •      26 września został ogłoszony Europejskim Dniem Języków Obcych. To dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu. Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe. 

                  Z okazji tego dnia w Szkole Podstawowej im. Heleny Mniszkówny w Celinach uczniowie z klas IV- VIII wzięli udział w turnieju wiedzy o językach obcych.

                Każda klasa wytypowała trzyosobowe drużyny, które reprezentowały je  w rozgrywkach. 

                 Pytania były bardzo różnorodne a rywalizacja niezwykle zacięta. Turniej zdecydowanie wygrała drużyna z klasy VII.

                  Oprócz rywalizacji konkursowej czas umilały uczennice wykonując piosenki w językach obcych.

                   Niezwykłą atrakcją Dnia Języków Obcych były stoiska kulinarne z daniami wywodzącymi się z róznych krajów. Uczniowie ze wszystkich klas degustowali  potrawy.

                   Głównym organizatorem uroczystości była Pani Anna Bielska- nauczyciel języka angielskiego.

                     

                        

            • "POGUBIŁA KORALIKI JESIEŃ, JESIEŃ..."

            •      „Pogubiła koraliki jesień, jesień…” -  słowami tej piosenki przedszkolaki z grupy „Biedronek” przywitały piękną Panią Jesień. W ostatnich dniach szukaliśmy koralików jarzębinowych, które wraz z głoskami i sylabami ukryły się wśród  darów Jesieni. Poprzez wspólne zabawy przekonaliśmy się, że Jesienią też może być fajnie, pięknie i kolorowo!

              Grupa "Biedronek" bawiła się z wychowawczynią Panią Izabelą Wróbel.

            • WYCIECZKA NA POKAZY Z FIZYKI DO LUBLINA

            •     W dniu 25 września 2023r. uczniowie kl. VIII i kl. VII uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Brali udział w 63 Pokazach z Fizyki organizowanych przez Instytut Fizyki na UMCS w Lublinie.

                 Podczas pokazów zaprezentowane zostały ciekawe doświadczenia wybranych praw i zjawisk fizycznych. W programie tegorocznych pokazów wiodą cztery tematy: fizyka latania, poprzez zabawę do praw fizyki, rezonanse i termodynamika. Uczniowie odwiedzili również Wydział Chemii, gdzie oglądali i uczestniczyli w ciekawych eksperymentach chemicznych. Naukowcy w nietypowy sposób zaprezentowali wiadomości poznawane na zajęciach fizyki  i chemii w szkole.

                Na koniec zwiedzaliśmy Muzeum zoologiczne oraz braliśmy udział w warsztatach  w Pracowni edukacji biologicznej. Opiekunem wycieczki była p. Iwona Tchórzewska.

            • DZIEŃ KROPKI W GRUPIE "BIEDRONEK"

            •          W dniu 15 września (piątek) obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki - święto, które od 2008 roku stwarza okazję do odkrywania talentów, budowania poczucia własnej wartości. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Skromna, nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

                   W grupie przedszkolnej „Biedronki” dzieci zapoznały się z historią Vashtii, wykonały prace  w grupach  - „Pomóż kropce odnaleźć drogę do domu”, wykonały pracę plastyczną „ Barwy kropek” podobną do tej, którą wykonała niegdyś bohaterka dnia -  Vashtii. Całą zabawę uwieńczyła sesja zdjęciowa  - wspólne zdjęcia grupowe oraz fotografie w ramce z wesołych kropek. Dzieci uczciły ten dzień, przychodząc do przedszkola w  odświętnych ubrankach z motywami kropek.

                     Zabawy zorganizowała Pani Izabela Wróbel.

            • WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

            •       18 września 2023 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Zarządu samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.

                       Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Pani Iwona Tchórzewska, która jest opiekunem SU.

              Zarząd SU w naszej szkole:

              Sulej Zuzanna – przewodniczący

              Oknińska Zuzanna – zastępca przewodniczącego

              Karwowska Maja – sekretarz

               

              Pozostali członkowie:

              Zuzanna Karwowska

              Karwowska Alicja

              Wysokiński Dawid

              Ziemkiewicz Magdalena

              Rola Krystian

              Karwowski Piotr

              Okniński Maciej

              Matejek Patryk

              Gratulujemy!

            • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W Kl. I

            •      15 września, jak co roku obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto talentów (małych i dużych, odkrytych i poszukiwanych), kreatywności, czyli umiejętności tworzenia czegoś nowego, oryginalnego, innego niż wszyscy, ale też odwagi do próbowania i uczenia się nowych rzeczy i akceptowania siebie – cieszenia się ze swoich uzdolnień. W tym dniu klasa I razem z wychowawczynią Panią Janiną Celińską- Walendowicz oraz dziećmi z całego świata również próbowała odkrywać być może jeszcze głęboko drzemiące talenty.

                 Jedno jest pewne, tego dnia każdy pobudził swoją wyobraźnię. Gratulujemy dzieciom wszystkich stworzonych prac tego dnia. Pamiętajcie, jesteście wyjątkowi!

            • NARODOWE CZYTANIE 2023

            •        Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 r. wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Inicjatywa ma na celu promowanie czytelnictwa jako podstawowej formy kontaktu z kulturą, propagowanie dzieł polskiej literatury, a także wzmacnianie kulturowej i narodowej tożsamości Polaków.

                   Bohaterką 12. edycji tego wydarzenia była powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – dzieło kanoniczne, uchodzące za klasykę polskiej literatury i narodową epopeję. Trzytomowy utwór, po raz pierwszy został opublikowany na łamach „Tygodnika Ilustracyjnego” w 1888 r.i szybko zyskał uznanie i popularność wśród czytelników. Niezmiennie ceni się go za niezrównaną plastykę opisu, głębię psychologiczną i barwne postaci bohaterów, zarysowane na tle burzliwych dziejów powstania styczniowego.

                 Para prezydencka  odczyta fragmenty powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej w Ogrodzie Saskim w Warszawie w sobotę 9 września.

                 W piątek 8 września 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Heleny Mniszkówny fragmenty "Nad Niemnem" czytali uczniowie z klas IV-VIII. 

                Uroczystość została przygotowana przez Panią Małgorzatę Gontarczyk, Panią Renatę Czajkę oraz Panią Izabelę Wróbel.

                  Uczniom gratulujemy pięknej interpretacji lektury.

                  

               

               

            • UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

            •  4 września 2023 r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszkówny w Celinach  powitała nowy rok szkolny.

              Uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego rozpoczęliśmy naszą uroczystość, którą swoją obecnością uświetnił ksiądz proboszcz Andrzej Majchrzak.

              Pani Dyrektor Agnieszka Izdebska gorąco powitała zebranych rodziców, dziadków, nauczycieli, a szczególnie  uczniów. Podkreśliła, że sensem bytu szkoły są właśnie dzieci, których śmiech najpiękniej rozbrzmiewa w szkolnych murach. Serdeczne słowa skierowane zostały do najmłodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych, które dzisiaj po raz pierwszy znalazły się w nowym środowisku.  Mamy nadzieję, że odnajdą swoje miejsce w naszej szkolnej rodzinie.

              Wśród wielu słów padły również życzenia dla wszystkich dzieci, aby ten rok szkolny był spełnieniem ich marzeń i planów, aby w dzienniczkach królowały szóstki, aby czuły się w szkole tak bezpiecznie jak w domu.

              Pani dyrektor przedstawiła nowych pracowników szkoły oraz całe grono nauczycielskie. 

               

              Udanego roku szkolnego uczniom, nauczycielom i rodzicom!

               

            • INFORMACJA O INAUGURACJI ROKU SZKOLNEGO

            • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszkówny w Celinach informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w dniu 04.09.2023 r. ( poniedziałek)

              Planowany program uroczystości:

              godz. 8.30- Msza Święta,

              godz. 9.20- Akademia szkolna,

              godz. 9.45- Spotkania z wychowawcami klas.

              Serdecznie zapraszamy.

               

            • WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA DLA GRUPY 5,6 – LATKÓW

            • WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

              dla grupy 5,6 – latków (BIEDRONKI) na rok szkolny 2023/2024

               

              Artykuły higieny osobistej:

              • mały ręcznik,
              • grzebień lub szczotka do włosów,
              • chusteczki higieniczne wyciągane – 1 pudełko.

              Przybory szkolne i artykuły plastyczne:

              • piórnik z wyposażeniem (2 miękkie ołówki, gumka, temperówka, nożyczki),
              • komplet flamastrów ( 12 kolorów),
              • kredki ołówkowe grube (12 kolorów, najlepiej „Bambino”),
              • papier kolorowy A4 - 2 sztuki,
              • blok techniczny biały A4 – 2 sztuki,
              • blok techniczny kolorowy A4 – 2 sztuki,
              • blok techniczny kolorowy A3 – 2 sztuki,
              • blok techniczny biały A3 – 2 sztuki,
              • plastelina -12 kolorów,
              • klej w sztyfcie,
              • farby plakatowe,
              • 2 pędzelki różnej grubości,
              • bibuła karbowana  różne kolory – 5 sztuk,
              • teczka A4 na prace plastyczne (na gumkę),
              • zeszyt w 3 linie (16 kartkowy)
              • zeszyt w kratkę (16 kartkowy)

               

              Inne artykuły:

              • mały tornister lub plecak,
              • śniadaniówka i bidon z dziubkiem na napoje,
              • kapcie (na rzepy lub gumki) i worek,
              • strój gimnastyczny w worku,
              • komplet zapasowej bielizny i ubranie na zmianę – bluzka z długim rękawem, spodnie lub legginsy.

              Uprzejmie prosimy o podpisanie rzeczy imieniem i nazwiskiem w widocznych miejscach.

              Materiały edukacyjne

              W roku szkolnym 2023/2024 będzie realizowany program edukacji przedszkolnej przygotowany przez wydawnictwo MAC Edukacja Nowe przygody Olka i Ady, który jest w pełni zgodny z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz obowiązującą podstawą programową wychowania przedszkolnego.

              W miarę możliwości prosimy o  zakupienie niżej przedstawionego pakietu  edukacyjnego.

              Pakiet  Nowe przygody Olka i Ady. Pięciolatek, sześciolatek. Poziom BB+. Wydawnictwo MAC Edukacja

              Pakiet edukacyjny zwiera:

              • karty pracy cz.1-4,
              • książkę "Nowe przygody Olka i Ady"
              • wyprawkę plastyczną.

               

               

               

               

            • WYPRAWKA PRZEDSZKOLNA NA ROK 2023/2024 DLA 3-4 LATKÓW PSZCZÓŁKI)

            • Szanowni  Rodzice!!!

              Planujemy organizację spotkań adaptacyjnych dla dzieci 3-letnich oraz nowoprzyjętych. Odbędą się one  dnia 31.08 i 01.09.2023r. w godzinach 12.00-14.00. Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców wraz z dziećmi do udziału w zajęciach.

              Poniżej przedstawiamy wyprawkę krzedszkolaka:

              Wyprawka plastyczna:

              - kredki  ołówkowe  Babmino,

              - kredki  świecowe Bambino,

              - farby plakatowe,

              - plastelina

              - pędzle, kubeczek na wodę,

              - nożyczki bez ostrych końcówek,

              - gumka, temperówka z pojemnikiem, ołówek,

              - piórnik w kształcie tuby,

              - teczka na gumkę,

              - klej w szyfcie,

              -5 bloków rysunkowych i technicznych białych,

              - 5 bloków rysunkowych i technicznych kolorowych,

              Prosimy o podpisanie rzeczy imieniem i nazwiskiem dziecka.

               

              Niezbędnik przedszkolaka:

              kapcie wygodne do zakładania ( na gumkę, rzepy )+ woreczek do przechowywania,

              - torebka z ubraniami i bielizną na zmianę ( koszulka, spodnie, leginsy, majteczki, skarpetki)- wymieniane zgodnie z porą roku,

              - kocyk i poduszeczka do leżakowania  (podpisane w worku)

              - opakowanie chusteczek mokrych,

              - opakowanie chusteczek suchych wyciąganych

              Podręcznik dla dzieci 3- letnich:

              PAKIET OLEK I ADA. POZIOM A ( Podręcznik, karty pracy część 1 i część 2, wyprawka plastyczna), wydawnictwo Mac- Edukacja

              Podręcznik dla dzieci 4- letnich:

              PAKIET OLEK I ADA. POZIOM A+ ( Podręcznik, karty pracy część 1 i część 2, wyprawka plastyczna), wydawnictwo Mac- Edukacja

               

               

                                                  

               

            • MINISTER EDUKACJI I NAUKI W CELINACH

            • 10 lipca 2023 r. w Celinach  w gminie Trzebieszów, odbyło się oficjalne zakończenie przebudowy dwóch dróg powiatowych na odcinkach Krynka – Celiny oraz Celiny – Gołowierzchy – Wółka Konopna – granica powiatu.

              W uroczystości udział wzięli: Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Senator RP  Stanisław Gogacz, Posłowie na Sejm Krzysztof Głuchowski i Sławomir Skwarek, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Ryszard Szczygieł, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jacek Krzyszczak,  Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Członek Zarządu Powiatu Władysław Karaś, Skarbnik Powiatu – Monika Wodyk – Netczuk, Sekretarz Powiatu Jerzy Siwiec, Radni Gminy Trzebieszów na czele z Przewodniczącym Rady Gminy – Andrzejem Nurzyńskim, Wójt Gminy Trzebieszów – Mirosław Szekalis, przedstawiciele KGW, OSP, mieszkańcy okolicznych miejscowości, zaproszeni goście.

              Poświęcenia inwestycji dokonali: Ksiądz Andrzej Majchrzak – proboszcz Parafii Św. Józefa w Celinach oraz  Ksiądz Kanonik Józef Sobotka – proboszcz Parafii Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie.

              Naszą szkołę reprezentowała Pani Agnieszka Izdebska- dyrektor szkoły.

            • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

            •       „Czas szybko płynie…” – 23 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

                     Uroczystości tego dnia rozpoczęła Msza święta w kościele parafialnym w  Celinach, celebrowana przez Księdza Proboszcza Andrzeja Majchrzaka.  Zgromadzeni wysłuchali okazjonalnego kazania i po raz pierwszy tego dnia, życzeń bezpiecznych i udanych wakacji, popartych błogosławieństwem. Zaraz po niej udaliśmy się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej czekała już na nas pokaźna grupka zgromadzonych rodziców i dzieci.

                    Akademia, prowadzona przez klasę ósmą, rozpoczęła się planowo o godzinie 9:30. Jej część oficjalna zawierała pożegnalny program przygotowany przez uczniów klasy VIII, VII oraz VI pod kierunkiem Pani Moniki Sidor, Iwony Tchórzewskiej oraz Justyny Satner.  Wzruszenie malowało się na wszystkich twarzach.

                 Zwieńczeniem apelu było uroczyste ślubowanie świeżo upieczonych absolwentów. Było ono deklaracją przywiązania do wartości, jakie wpoiła im nasza szkoła i obietnicą dochowania ich w przyszłym życiu. Uroczyście przekazano poczet sztandarowy szkoły uczniom młodszych klas.

                  Pani Dyrektor Agnieszka Izdebska podziękowała uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły za ciężką pracę. Życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

                  Po czym nastąpiła najważniejsza dla naszych uczniów część – wręczenie nagród za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu.