"Taniec może być sposobem na utrzymanie formy dla osób w każdym wieku"
AKTUALNOŚCI
POKAZ TAŃCA ZE SZKOŁY DANCE AND FUN
- 26
NARODOWE CZYTANIE W GMINIE TRZEBIESZÓW
"Kordian" Juliusza Słowackiego
8W piątek 13 września 2024 r., w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzebieszowie odbyło się wyjątkowe wydarzenie - Narodowe Czytanie.
Tegoroczną lekturą był "Kordian" Juliusza Słowackiego, arcydzieło polskiego romantyzmu, które w poruszający sposób ukazuje tęsknotę Polaków za wolnością i suwerennością.
W wydarzeniu uczestniczyły delegacje uczniów ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy oraz lokalni przedstawiciele władz i oświaty. Obecny był Wójt Gminy Trzebieszów, Pan Andrzej Hryciuk, , a także dyrektorzy szkół i instytucji kultury, w tym Pani Danuta Kornas, Pan Jarosław Makosz, Pan Robert Wierzejski, Pan Marek Kulpa, Pan Krzysztof Kazana oraz Pan Rafał Zdunek.
Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Agnieszka Izdebska wraz z uczniami: Zuzanną Sulej, Mają Krasuską, Michałem Celińskim oraz Jakubem Karwowskim. Do występu młodzież przygotowała Pani Małgorzata Gontarczyk- nauczycielka języka polskiego.
Mimo trudnej lektury, uczniowie poradzili sobie doskonale z tekstem, co zasługuje na wielkie uznanie. "Kordian" to utwór pełen głębokich refleksji i patriotyzmu, a młodzież wspaniale oddała jego charakter podczas wspólnego czytania. Ich zaangażowanie i zrozumienie tak wymagającego dzieła świadczy o doskonałym przygotowaniu, za które serdeczne podziękowania należą się nauczycielom i opiekunom.
Podczas wydarzenia, Pan Andrzej Hryciuk, Wójt Gminy Trzebieszów, odczytał List Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy, który w swoim liście podkreślił wyjątkową wartość "Kordiana" jako dramatu, który nie tylko zagłębia się w polską duszę i historię, ale również ma uniwersalne przesłanie o walce dobra ze złem. Prezydent zachęcił do refleksji nad losem Polski oraz przypomniał, że "Kordian" nadal pozostaje aktualny, inspirując do odwagi i odpowiedzialności. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólne chwile spędzone z literaturą i zaangażowanie, które uczyniło to wydarzenie tak wyjątkowym.
Mamy nadzieję, że Narodowe Czytanie "Kordiana" pozostanie w pamięci nas wszystkich jako chwila refleksji i dumy z polskiego dziedzictwa literackiego.
KONCERT ZESPOŁU LIMBOS
Edukacja muzyczna w naszej szkole
67
NADODOWE CZYTANIE W NASZEJ SZKOLE
- 1
Co roku w całej Polsce odbywa się niezwykłe wydarzenie. Jest to Narodowe Czytanie. Akcja ta rozpoczęła się w 2012 roku z inicjatywy Prezydenta RP
. To wspaniała okazja, aby wspólnie zanurzyć się w polską literaturę .W 2024 roku świętujemy już 13. edycję Narodowego Czytania, a tegoroczną lekturą jest “Kordian” Juliusza Słowackiego. To znakomity utwór, który powstał na emigracji, niedługo po upadku powstania listopadowego. Autor ukazał w nim obraz epoki i romantyczną wizję losów pokolenia polskich konspiratorów, punktem wyjścia czyniąc spisek podchorążych, związany z przygotowaniami do zamachu na cara.
W czwartek 12 września 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Heleny Mniszkówny fragmenty "Kordiana" czytali uczniowie z klas V-VII. Uroczystość została przygotowana przez Panią Małgorzatę Gontarczyk i Panią Izabelę Wróbel.
Uczniom gratulujemy pięknej interpretacji lektury.
SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
Jesteśmy bezpieczni w drodze do szkoły!
54W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Już w pierwszych szkolnych tygodniach dzieci poznają i przypominają sobie znaki drogowe i zasady, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.
W ramach edukacji o bezpieczeństwie w piątek 2 września 2024 r. odwiedzili nas policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego . W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas młodszych oraz z klas IV-VIII. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”.
Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcali do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegali najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Przypominali również o zasadach przechodzenia przez ulicę.
Na koniec dzieci z oddziałów przedszkolnych, które zostają w godzinach popołudniowych miały okazję zobaczyć motocykle policyjne.
Takie spotkania odbywają się w naszej szkole co roku i przynoszą dobre efekty. Wierzymy, że i w tym roku wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w codziennej drodze do szkoły.
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2024/2025- WIZYTA PROFESORA JERZEGO DOBRZYŃSKIEGO.
- 22
2 września 2024 r. cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszkówny w Celinach zainaugurowała nowy rok szkolny 2024/2025.
Pani Dyrektor Agnieszka Izdebska serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych: uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz zaproszonych gości. Na naszą uroczystość przybyli:
- ksiądz proboszcz parafii w Celinach- Andrzej Majchrzak,
- przedstawiciel Gminy Trzebieszów- Pani skarbnik Marta Zdunek,
- radni Gminy Trzebieszów: Pan Mariusz Celiński- radny wsi Celiny
oraz Pan Tomasz Turski- radny wsi Gołowierzchy,
- Pan Paweł Karwowski- sołtys wsi Celiny,
- Pani Anita Celińska- przewodnicząca Rady Rodziców
- gość honorowy dzisiejszej uroczystości, wybitny absolwent naszej szkoły- profesor Jerzy Dobrzyński. Pan profesor jest absolwentem i wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w dziedzinie dyrygentury. Dyrygował on wybitnymi orkiestrami w Polsce i na świecie. Do naszej szkoły przybył z Chicago ze Stanów Zjednoczonych gdzie obecnie mieszka.
Pan Jerzy Dobrzyński wygłosił do uczniów, rodziców i nauczycieli prelekcję dotyczącą motywacji oraz wykorzystania swojego potencjału. Opowiadał o swojej drodze do sukcesu. Przybył do Celin z ogarniętej wojną Warszawy. Z tej miejscowości pochodziła jego matka. Do szkoły został zapisany 1 września 1944 roku. Pan profesor wspominał swoich nauczycieli. Zachęcał dzieci do szacunku i życzliwości wobec pedagogów. Mówił, że to w Celinach odkryto jego talent muzyczny. Dalej kształcił się w PWSM w Warszawie i został wykładowcą tej uczelni. Opowiadał, że dyrygował orkiestrami na całym świecie i poznał wielu wybitnych ludzi świata kultury i polityki.
Pani Dyrektor wspólnie z przewodniczącą Rady Rodziców Panią Anitą Celińską podziękowała za wizytę oraz wręczyła kwiaty i upominki.
Było to wyjątkowe rozpoczęcie roku szkolnego.
Niech przyświecają nam słowa Ernesta Hemingwaya: „Życie to sztuka odkrywania. Nie bój się nowych doświadczeń, one stanowią jego esencję”.
Wejdźcie w nowy rok szkolny z otwartymi umysłami, nie bójcie się wyzwań, zadawajcie pytania i stale podnoście sobie poprzeczkę!
Poniżej link do audycji Radio Podlasie:
DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE- CELINY 25.08.2024R.
- 7
WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA
WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA
dla grupy 5,6 – latków na rok szkolny 2024/2025
Artykuły higieny osobistej:
- chusteczki higieniczne wyciągane – 1 opakowanie,
- chusteczki nawilżane – 1 opakowanie.
Inne artykuły:
- mały tornister lub plecak,
- śniadaniówka i bidon z dziubkiem na napoje,
- kapcie (na rzepy lub gumki) i worek,
- komplet zapasowej bielizny i ubranie na zmianę – bluzka z długim rękawem, spodnie lub legginsy.
Artykuły plastyczne:
- blok techniczny biały A3 – 1 sztuka,
- blok techniczny biały A4 – 1 sztuka,
- teczka A4 (na gumkę).
WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA
dla grupy 3,4 – latków na rok szkolny 2024/2025
Akcesoria osobiste:
- kapcie wygodne do zakładania ( na gumkę, rzepy )+ woreczek do przechowywania,
- torebka z ubraniami i bielizną na zmianę ( koszulka, spodnie, legginsy, majteczki, skarpetki)- wymieniane zgodnie z porą roku,
- kocyk i poduszeczka do leżakowania (podpisane w worku).
Artykuły higieny osobistej
- opakowanie chusteczek nawilżanych,
- opakowanie chusteczek suchych wyciąganych.
Artykuły plastyczne:
- blok techniczny biały A3 – 1 sztuka,
- blok techniczny biały A4 – 1 sztuka,
- teczka A4 (na gumkę).
Prosimy o podpisanie rzeczy imieniem i nazwiskiem w widocznych miejscach.
W roku szkolnym 2024/2025 będzie realizowany program edukacji przedszkolnej przygotowany przez wydawnictwo MAC Kolorowe karty, który jest w pełni zgodny z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz obowiązującą podstawą programową wychowania przedszkolnego. Pakiet książek zostanie zakupiony przez Radę Rodziców.
Pakiet Kolorowe karty (autorzy: Anna Banaś, Wiesława Żaba-Żabińska, Klaudia Cebula, Monika Malecha, Martyna Marzec, Jowita Piotrowska).
Poziom A (dzieci 3-letnie) zawiera:
1. Karty pracy, cz. 1-2
2.Wyprawka plastyczna
3.Zeszyt grafomotorycznyPoziom A+ (dzieci 4- letnie) zawiera:
1. Karty pracy, cz. 1–2
2.Wyprawka plastyczna
3.Zeszyt grafomotorycznyPoziom B (dzieci 5-letnie) zawiera:
1.Karty pracy 1-4
2.Grafomotoryka - Przygotowanie do pisania, czytania, liczenia
3.Wyprawka plastyczna
Poziom B+ (dzieci 6-letnie) zawiera
1.Karty pracy 1-4
2.Grafomotoryka – czytam, piszę, liczę
3.Wyprawka plastyczna
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
- 52
„Czas szybko płynie…” – 21 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
Uroczystości tego dnia rozpoczęła Msza święta w kościele parafialnym w Celinach, celebrowana przez Księdza Proboszcza Andrzeja Majchrzaka. Zgromadzeni wysłuchali okazjonalnego kazania i po raz pierwszy tego dnia, życzeń bezpiecznych i udanych wakacji, popartych błogosławieństwem. Zaraz po niej udaliśmy się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej czekali już na nas zgromadzeni rodzice i dzieci.
Akademia, prowadzona przez klasę ósmą, rozpoczęła się planowo o godzinie 9:30. Jej część oficjalna zawierała pożegnalny program przygotowany przez uczniów klasy VIII pod kierunkiem Pani Iwony Tchórzewskiej oraz Bożeny Krasuskiej. Wzruszenie malowało się na wszystkich twarzach.
Zwieńczeniem apelu było uroczyste ślubowanie świeżo upieczonych absolwentów. Było ono deklaracją przywiązania do wartości, jakie wpoiła im nasza szkoła i obietnicą dochowania ich w przyszłym życiu. Uroczyście przekazano poczet sztandarowy szkoły uczniom młodszych klas.
Pani Dyrektor Agnieszka Izdebska podziękowała uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły za ciężką pracę. Życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.
Po czym nastąpiła najważniejsza dla naszych uczniów część – wręczenie nagród za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu.
Stypendium ufundowane przez Wójta Gminy Trzebieszów otrzymała najlepsza uczennica w szkole Maja Karwowska, a nagroda rzeczowa Wójta przypadła Aleksandrze Turskiej.
BEZPIECZNE WAKACJE
- 4
PRZED NAMI WAKACJE!
Nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką, więc możemy bez ograniczeń planować najróżniejsze przygody, w których będziemy brać udział.
Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi i wspólnie świetnie się bawią, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy. Nikt nie siedzi w domu, kiedy za oknem mamy słoneczną, piękną, zachęcającą do wyjścia pogodę. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa.
Oto najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:
- Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.
- Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.
- Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
- Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
- Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.
- Nie rozmawiaj z obcymi.
- Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
- Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
- Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.
- Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.
- Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
- Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
- Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
- Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.
- Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry.
- W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza.
- Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy.
- Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.
- Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.
- Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.
- Uważaj na rośliny, na których się nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.
- Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.
- Nie rozpalaj ogniska w lesie.
- Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.
- Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.
AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA
Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. W Programie każdego roku uczestniczy ponad 200 000 dzieci i niemal 13 000 nauczycieli z prawie 10 000 szkół podstawowych. Do tej pory łącznie wzięło w nim udział ponad 3 miliony uczniów.
Aby dołączyć do Akademii i otrzymać komplet darmowych materiałów edukacyjnych opracowanych przez metodyka i opiniowanych przez właściwe wydziały Komendy Głównej Policji należało dokonać zgłoszenia do Programu! Po przeprowadzeniu zajęć, na podstawie otrzymanych materiałów, zdobytą przez dzieci wiedzę weryfikował Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Szkoły, które zrealizowały wszystkie elementy programu otrzymały Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” oraz Dyplom dla uczniów.
W naszej szkole program był realizowany przez Panią Janinę Celińską- Walendowicz wspólnie z uczniami klasy I.
Gratulujemy otrzymania certyfikatu!
DYSKOTEKA POŻEGNALNA
To przywilej jest uczniowski! Dyskoteka na zakończenie nauki.
19
GMINNA PRZEDSZKOLIADA
- 5
"Ta gimnastyka to fajna sprawa,
dla nas wszystkich to zabawa.
Ręce w górę, w przód i w bok,
skłon do przodu, w górę skok.
Głowa, ramiona, kolana, pięty,
kolana, pięty, kolana, pięty,
głowa, ramiona, kolana, pięty
oczy, uszy, usta, nos."
Grupa sześciolatków z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszkówny w Celinach wzięła udział w Gminnej Przedszkoliadzie.
W Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Trzebieszowie Drugim zorganizowano gry i zabawy, w których uczestniczyły drużyny przedszkolaków ze wszystkich szkół.
Wspaniała zabawa, uśmiechnięte twarze i zawarte nowe znajomości tworzyły niezwykłą atmosferę spotkania.
Opiekunem drużyny z Celin była Pani Izabela Wróbel.
KONCERT ZESPOŁU "MAŁA ORKIESTRA DNI NASZYCH"
- 34
"Czym są emocje?
Takie trudne słowo…
To właśnie dzięki nim
raz jest nam smutno
A raz wesoło!
Radość, smutek, strach, zdziwienie
Jeszcze złość – kapryśna dama
Takie znamy już emocje
A to tylko część wybrana!
Dużo więcej jest emocji
Wszystkie każdy z nas odczuwa
Bez emocji żyć się nie da
To po prostu się nie uda!"
13 czerwca 2024 r. nasza szkoła brała udział w interaktywnym koncercie „Emocje” zespołu "Mała orkiestra dni naszych".
Wykonawcy zaprezentowali utwory muzyczne mówiące o najważniejszych sprawach w relacji człowiek – drugi człowiek: o przyjaźni, o byciu sobą, o relacjach w rodzinie, wreszcie o uzależnieniach.
Mądre i niebanalne teksty, oraz melodyjne kompozycje wprawiły w zachwyt młodszą jak i straszą publiczność. Uczniowie brali czynny udział w spektaklu, podczas którego z chęcią śpiewali i tańczyli .
Koncert został zorganizowany przez Panią dyrektor Agnieszkę Izdebską na zakończenie roku szkolnego i powitanie lata.
GMINNE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
- 15
WYCIECZKA DO KAZIMIERZA DOLNEGO Z GOK
- 19
11 czerwca 2024 r. grupa uczniów naszej szkoły wyjechała na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Organizatorem wyjazdu był Rafał Zdunek dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.
Wycieczka była nagrodą za występ uczniów z Celin na uroczystości "Złote Gody w gminie Trzebieszów".
Ogromne podziękowania kierujemy dla organizatorów!
GMINNE ZAWODY W PIŁKĘ NOŻNĄ
- 5
W piątek 7 czerwca 2024 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Dębowicy odbył się GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW KLAS V-VIII.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
Piotr Borkowski
Krystian Rola
Łukasz Chaberski
Michał Celiński
Łukasz Olejniczak
Patryk Wilczyński
Paweł Karwowski
Dawid Wysokiński
Nasza drużyna zajęła IV miejsce. Uczniów przygotowywała nauczycielka wychowania fizycznego Pani Monika Sidor.
I MIEJSCE W KONKURSIE WIEDZY O GMINIE TRZEBIESZÓW I POWIECIE ŁUKOWSKIM
- 12
6 czerwca 2024 r. drużyna z naszej szkoły zdobyła zaszczytne I miejsce w konkursie gminnym wiedzy o gminie Trzebieszów i powiecie łukowskim.
Drużyna w składzie:
Alicja Karwowska ucz. kl. VI
Piotr Karwowski ucz. kl. VI
Uczniów do konkursu przygotowała Pani Małgorzata Gontarczyk.
GRATULUJEMY!!!
SPOTKANIE DZIECI Z KLAS I-III Z BABCIĄ GRUNIĄ W GOK W TRZEBIESZOWIE
- 27
Z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej przy GOK w Trzebieszowie odbyło się spotkanie z pisarką, autorką książek dla dzieci „Babcią Grunią” czyli Panią Edytą Zarębską.
Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klas I-III z całej gminy. Zgromadzeni uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję poznać osobiście pisarkę i autorkę takich książek jak „Opowieści Babci Gruni” a także serię wartościowych opowiadań – „Dobre czytanki” oraz wiersze dla dzieci.
Pani Edyta Zarębska wspólnie ze swoim mężem Robertem Zarębskim przyjęła dość niekonwencjonalny sposób przeprowadzenia spotkania. Na początku opowiedziała o swojej drodze zawodowej i sposobie, w jaki rozpoczęła przygodę z pisaniem książek adresowanych do młodego czytelnika. W dalszej części spotkania mąż autorki zaprosił dzieci do wspólnego zaśpiewania piosenki „Mądra rzeka” akompaniując osobiście na akordeonie. Potem dzieci miały okazję poćwiczyć wyobraźnię rozwiązując zagadki rysunkowe prezentowane przez samą autorkę, która wykazała się również talentem plastycznym.
Prowadzący z naturalną lekkością wprowadzili uczniów w tematy dotyczące czytania książek, a dzieci zaskoczyły ich błyskotliwością swoich pomysłów i aktywnie brali udział w spotkaniu.
Uczniowie od razu zauważyli pasję, z jaką pisarka opowiada o swoich dziełach i z zaciekawieniem wsłuchiwali się w jej opowiadania.
Po oficjalnej części spotkania uczniowie mieli możliwość zakupu książek i uzyskania od autorki autografu. Wszyscy zadowoleni opuścili spotkanie, pozostając w przeświadczeniu jak wszechstronnie otacza nas świat książki, nawet gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy.
Opiekę nad uczniami sprawowały Panie wychowawczynie: Janina Celińska- Walendowicz, Renata Czajka i Urszula Goławska.
WARSZTATY EKOLOGICZNE
- 50
ECO HARPOON Recycling to profesjonalny podmiot posiadający ponad 15-letnie doświadczenie w gospodarowaniu odpadami.
Kierując się misją 'Stwórzmy czystą Polskę' firma wspiera i propaguje działania mające na celu zwiększenie świadomości ekologicznej w Polsce. Prowadzi bezpłatne warsztaty i szkolenia ekologiczne dla dzieci i młodzieży z lokalnych przedszkoli, szkół podstawowych i średnich.
W naszej szkole zorganizowane zostały 6 czerwca 2024 r. warsztaty ekologiczne dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-VIII.
Zorganizowano konkursy o tematyce ekologicznej. Cieszymy się, że ta forma edukacyjna cieszyła się tak dużym zainteresowaniem. W trakcie konkursów dzieci i młodzież dowiedzieli się, dlaczego warto dbać o przyrodę i co w praktyce może się zdarzyć, jeśli będziemy o tym zapominać.
Maskotką warsztatów był Pan Szrotek.
Archiwum Aktualności